OGRZEWANIE SUFITOWE CALEO

System ogrzewania sufitowego i ściennego

OPIS SYSTEMU

 • Folie grzewcze umieszczone są bezpośrednio za płytą gipsowo-kartonową (GK). Ogrzewana płyta osiąga temperaturę 40-45°C, pozwalając na przekazanie dużo większej ilości ciepła na małej powierzchni w stosunku do najlepiej nawet zaprojektowanego ogrzewania podłogowego.
 • Płyta GK posiada znakomitą przewodność cieplną, a więc system ogrzewania sufitowego – CALEO DIRECT, jest systemem grzewczym, który najszybciej ogrzewa pomieszczenia. Żadna inna technologia grzewcza nie daje takich parametrów oraz żadnej innej nie można tak precyzyjnie kontrolować.
 • W nowoczesnych domach wystarcza 20-40% powierzchni sufitu aby uzyskać potrzebne ciepło do ogrzania pomieszczeń. Pozostaje więc sporo miejsca zawieszenie lamp i innych elementów. Co więcej nie zdarza się aby cokolwiek zakrywało tę powierzchnię, stąd ciepło bez żadnych przeszkód dociera po wnętrza pomieszczenia

ZASTOSOWANIA

Idealne i niedrogie rozwiązanie dla budynków / pomieszczeń, w których znajdują się podwieszane sufity z płyt gipsowo-kartonowych. System ten można wykorzystać zarówno na etapie budowy domu, remontu lub zmian wynikających ze zmian wystroju wnętrz.

 • Domy w lekkiej konstrukcji
 • Ukośne dachy domów jednorodzinnych
 • Poddasza
 • Duże pomieszczenia
 • Ekskluzywne apartamenty
 • Pokoje hotelowe

ELEMENTY SYSTEMU

 • System ogrzewania sufitowego składa się z folii grzewczej CALEO 160W o szerokości 30cm, termostatów i specjalistycznych elementów montażowych.
 • Folia przylega bezpośrednio do płyty GK, na folii znajduje się nieduża warstwa izolacyjna, aby całe ciepło skierowane było do pomieszczenia, a nie na konstrukcję budynku.

Film – instalacja OGRZEWANIA SUFITOWEGO

zalety ogrzewania sufitowego

MAŁE RÓŻNICE TEMPERATURY


Ciepłe powietrze nie zatrzymuje się w górnych warstwach. System ogrzewania sufitowego działa na zasadzie promieniowania cieplnego. Ciepło promieniuje z górnych warstw pomieszczeń do dolnych. Różnice temperatur wynoszą nie więcej niż 2°C. Przy zastosowaniu tradycyjnych systemów grzewczych uzyskuje się te same różnice temperatur.

WOLNOŚĆ ARANŻACJI WNĘTRZ


Pewnym minusem ogrzewania podłogowego jest to, że maksymalna dopuszczalna temperatura powierzchni jest ograniczona do 27-29 °C. Ograniczenia wynikają ze względów zdrowotnych oraz zastosowanych materiałów na powierzchni (panele, deska). Nie jesteśmy w stanie więc dostarczyć większej ilości ciepła.

Ogrzewanie sufitowe daje nieograniczone możliwości projektantom wnętrz, pozwalając na realizacje wszelkich pragnień i pomysłów designerskich. Nie ogranicza nas również pokrycie podłogi. Przy ogrzewaniu podłogowym można postawić meble na nóżkach, ale nie zaleca stosować się już np. dywanu czy wykładzin.

Ogrzewanie sufitowe daje pełną swobodę aranżacji wnętrz.

DOM W KONSTRUKCJI LEKKIEJ?


W przypadku budynków o lekkiej konstrukcji sufitów nie ma potrzeby rozwijać dodatkowych kosztów ogrzewania. CALEO CA 160 posiada unikalną szerokość 30cm dostosowaną do szerokości kontrukcji sufitowych płyt GK.

Ogrzewanie sufitowe CALEO DIRECT jest najbardziej optymalnym ogrzewaniem przystosowanym do nowoczesnych konstrukcji budowlanych.

Zapytaj o ofertę dla Ciebie!

Nasi eksperci przedstawią Ci pełną, potrzebną informację dotyczącą użytkowania, instalacji i przewidywanych kosztów użytkowania.


Ze względu na fakt, że EkoIntegrator - wyłączny dystrybutor CALEO i BVF na Polskę, zajmuje się profesjonalnie integracją technologii energooszczędnych dla budownictwa, z przyjemnością doradzimy w zakresie zmniejszania kosztów użytkowania domów.do pobrania

Szczegółowe informaje na temat naszych produktów i usług

INSTALACJA KOLEJNOŚCI WARSTW

DO POBRANIA

INSTRUKCJA SYSTEMÓW CALEO

DO POBRANIA

DANE TECHNICZNE CALEO

DO POBRANIA

INNE ROZWIĄZANIA GRZEWCZE

Zobacz nasze pozostałe systemy CALEO i produkty

 • Pełna oferta
 • Produkty
 • Systemy
Chair in minimalist interior against white brick wall
CALEO REG ogrzewanie bezpośrednie
Couple playing a videogame in the living room
CALEO EFFICIENT Ogrzewanie akumulacyjne
caleo_direct_project_img
CALEO DIRECT Ogrzewanie sufitowe
nazwa1
HEATO BOX Sterowanie przez internet
caleo_film_project_img
CALEO CA Folia grzewcza klasy Premium
szonyeg
BVF H-MAT Maty grzewcze pod ceramikę
heato8
HEATO8 Termostat Wi-fi Ready
Termostat BVF
BVF 701 Termostat podstawowy
Wczytaj więcej
?